De Cambier staat bekend als “gewoon speciaal”. Een school waar iedereen kan schitteren op zijn eigen manier en met plezier werkt aan groei.
De Cambier staat bekend als “gewoon speciaal”. Een school waar iedereen kan schitteren op zijn eigen manier en met plezier werkt aan groei.
Na de Spacebuzz experience bij ons op school op vrijdag 29 mei, hebben enkele leerlingen van het VSO tijdens keuzeatelier een fantasierijk artikel geschreven.
We wensen jullie veel leesplezier!
Wat begon als een bijzonder schoolbezoek op De Cambier, eindigde in een avontuurlijke reis door de ruimte. Tijdens een bezoek van de zogenoemde Spacebuzz belandde een groep leerlingen onverwachts in een raket, mét een voetbal.
De Spacebuzz stond klaar voor een educatief bezoek toen het plotseling misging. De deuren sloten automatisch terwijl Emke, Wesna, Jasper, Widad, Ömer, Jolanda en Ellen nog binnen zaten. Enkele seconden later steeg het voertuig op en veranderde het uitstapje in een echte ruimtereis.
Tijdens de vlucht nam Widad een voetbal mee. Al snel ontstond het idee om ergens in het heelal te gaan voetballen. De raket vloog langs verschillende planeten zoals Mars, Neptunus, Uranus en Pluto, maar geen van deze plekken bleek geschikt.
Uiteindelijk viel de keuze op de maan. Astronaut Emke zette de landing in en niet veel later stapte de groep uit om een potje te gaan voetballen.
Het voetbalspel liep al snel anders dan verwacht. Door de lage zwaartekracht vloog de bal direct weg de ruimte in.
Gelukkig had Jasper een reservebal meegenomen. Met een slim idee bond hij de bal vast aan een touwtje, zodat de groep toch verder kon spelen zonder dat de bal opnieuw zou verdwijnen.
Na uren voetbalplezier besloot de groep terug te keren naar de raket. De bijzondere reis kwam ten einde toen de leerlingen weer naar de aarde vlogen.
Wat begon als een gewone schooldag, eindigde in een avontuur dat deze leerlingen nooit meer zullen vergeten.